חדשים בתחום וגם לא מעט ותיקים חוששים להיכנס לתחום ההשקעות במטבעות דיגיטליים בכלל ובביטקוין(Bitcoin) בפרט, כול אחד ושיקוליו אך לרוב הסיבה השכיחה ביותר היא שהתהליך נתפס כמורכב ומסובך ויש בזה מן האמת, למעשה ניתן לומר שהתחום כולו נתפס כמורכב ולכן הוא מאופיין בין היתר בחוסר בהירות מעצם היותו טכנולוגיה חדשה אבל גם כי הוא עוסק בממון האישי ומאפשר יכולות פיננסיות מתקדמות הרבה מעבר למה שהיה קיים לפני כן. בדרך כלל לאחר הסבר ו/או קריאה קצרה כל החששות וחוסר הבהירות נעלמים ומפנים את מקומם לסקרנות ואפילו להתלהבות ובצדק מכיוון שבפעם הראשונה מאז התפתחות הכלכלה המודרנית ישנה אלטרנטיבה ויכולת בחירה אמתית. לפני שאפרט על יכולות ואפשרויות אלו בכלל ובראיה של השקעה בפרט כדאי ולמעשה חובה לדעת את מושגי היסוד בכדי להבין היטב את הכתוב ואת משמעויותיו, זה הבסיס. לאחר מכן רוב התהליך הוא פשוט והגיוני, לכן השקיעו את הזמן הנחוץ, זו תהיה ההשקעה החשובה ביותר שתעשו בכניסתכם לכל תחום חדש ובטח לתחום פיננסי חדשני מעין זה.

אתם שולטים

למטבעות דיגיטליים כגון ביטקוין(Bitcoin) יש את היכולת להחזיר את השליטה ואת האחריות לידיים שלכם ושלכם בלבד, לא בתאוריה אלא ממש בפועל. שימוש במטבעות דיגיטליים אינו מצריך בנקים, חברת אשראי, יועצי השקעות, מנהלי קרנות, חברות בורסאיות, ברוקרים וכל מיני "בעלי מקצוע" המשחקים עם כסף לא שלהם ובהכרח עושים זאת יחד עם שיקולים זרים שאינם בקו אחד עם האינטרס של הלקוחות שלהם(ציפיות קריירה ומקום העבודה, עמידה ביעדים, שמור לי ואשמור לך, מדיניות מובנית, נהלים וכו'). כאשר הממון הוא שלכם המטרה והדרך היא שלכם וכך גם השליטה המלאה בתהליך כולו. אף אחד לא יגבה ממכם עמלות שערורייתיות, לא תצטרכו להמתין על הקו, לשלוח הודעה, פקס או לבזבז זמן בנבכי בירוקרטיה ונהלי עבודה עם גופים כאלו ואחרים רק בכדי לעשות שימוש בממון האישי שלכם. אתם השולטים, אתם הבנק, כל הפעולות שתרצו לבצע יעשו במהירות לחיצת כפתור 24/7 יחד עם מגוון אפשרויות בעלות פוטנציאל אדיר העומד לרשותכם בלי מתווך, תעשו לעצמכם קפה אתם VIP.

מה זו השקעה?

העברת משאבים לפעילות מסוימת מתוך ציפייה להגדלתם. כלומר, רווח או במילים אחרות שהכסף "יגדל", שהכסף יעבוד. פה ממש נדלקת נורה אדומה אצל 99% שכן כל החיים לימדו אותנו שהדרך היחידה והבטוחה להרוויח כסף היא לצאת לעבודה יום יום עשור אחר עשור עד לפנסיה ואז אולי נוכל להרשות לעצמו ליהנות מאננס מקופסה ולהתבונן על השקיעה בחוף מושלם בהוואי בערוץ החיים הטובים עליו שילמנו תוספת בחבילת הכבלים…נניח את הציניות בצד. יכול להיות שהדרך הנ"ל מתאימה לכם ויכול להיות שלא אבל כדאי לפחות להכיר את האלטרנטיבה ואת היתרונות שלה אל מול השיטה הקיימת. עובדה שלא ניתנת להפרחה היא שהכסף של כולנו נמצא בשחיקה מתמדת ועקבית(ע"ע ערך הדולר ב 40 שנים אחרונות) המשמעויות לכך הם אדירות ונוגעות בכול פן בחיי כולנו, חלקנו כבר מרגישים וחלקנו עוד לא אבל כולם ירגישו זאת היטב בחסכונות ובפנסיה (אם היה לכם את המזל לחסוך מספיק ובאופן עקבי) שמנוהלות ע"י אידיוטים, גם אם עבדתם וחסכתם כל החיים באופן עקבי הפנסיה שלכם לא באמת בידיים שלכם, ישנם תנאים שעליכם לעמוד בהם והחלטות מחייבות שעליכם לעשות בכדי לגשת לממון שחסכתם בזיעת אפכם. בפועל וכפי שההיסטוריה מוכיחה הסכום הממוצע הצפוי לרובנו יהיה נמוך משמעותית מהציפיות מכיוון שכאמור הכסף בשחיקה מתמדת בעיקר מכיוון שהוא אינו מעוגן בכלום ונתון לגחמות של פוליטיקאים ובעלי ענין(ע"ע תקן הזהב). גם אם יהיה לכולנו המזל להיות חשופים לאינפלציה נמוכה ועקבית(במידה והייתה כזו במציאות) לאורך שנים ההשפעה היא שחיקה ממשית ומצטברת בסופו של דבר לסכומים משמעותיים מאוד. הערכה היא שמה תצליחו לחסוך(ללא כול סוג של השקעה) יאבד בממוצע  20% בעשור (לפי אינפלציה סולידית של 2% לשנה, במציאות ישנם קפיצות גבוהות בהרבה). זכרו, השיטה הכלכלית הקיימת שומרת אתכם במרוץ מתמיד, 97% מאתנו מקיימים את השיטה הכלכלית הזו ובו בזמן אנו חסרי כל כוח מולה. אל תגידו לא ידעתי או "זה רחוק", בדקו את הפנסיות והחסכונות, הרימו טלפון לחברת הביטוח, לבנק ובקשו הערכה לתשלום החודשי הצפוי לכם כאשר תצאו לפנסיה, בצעו הערכות שחיקה לאורך עשור או יותר, אומנם רוב הסיכויים שלא תקבלו תשובה ברורה וחד משמעית אך עדיין תשיגו הערכה כלשהיא. בנוסף, כול עוד זה אפשרי בדקו את תנאי היציאה(גם בקרנות השתלמות, ביטוחי מנהלים וכו') שלכם ואת העמלות(השערורייתיות)שאתם משלמים, יש לכם מה לעשות בנדון, זה הכסף שלכם ולכן חשוב להתעקש ולא לוותר.

הרעיון והדרך להשקעה בביטקוין

לגרום לכסף לעבוד לאורך זמן כאשר הדגש הוא כאמור שהכסף יעבוד ולא אתם. כלומר, אין צורך להבין במסחר או לבצע פעולות מסחר בתדירות מעבר לרעיון של "קנה ושכח". הדרך לעשות זאת היא לרכוש מטבעות דיגיטליים(ביטקוין או כל מטבע אחר לבחירתכם) בכל סכום שנוח לכם ותואם את הציפיות ו/או את מטרת ההשקעה. הציפייה לרווח היא בהנחה שתהיה עליה בערך ההשקעה. כלומר, קניה במחיר נמוך וממימוש במחיר גבוה משמע רווח.

להכיר בעובדות

אצל רובנו ההתנהלות היא כמעט כולה דיגיטלית. ספקנים? כמה כסף מזומן יש לכם בארנק כרגע? ולעומת זאת על כמה כבר התחייבתם באשראי החודש? ההתנהלות היא כאמור כבר דיגיטלית אז למה להמשיך ולהשתמש בכלים ושרותים ישנים ומסואבים כגון בנקים וחברות אשראי כשאתם יכולים לצאת לדרך עצמאית אמתית?

הימורים זה לא פה

זה הזמן להבהיר שסוג ההשקעות עליהם ארחיב הם לטווח ארוך(מעל 5 שנים) ו/או בינוני(עד 5 שנים) עם מינימום פעולות מסחר לאורך תקופת ההשקעה. אין פה הימורים או הבטחות לתשואות, הכותב והאתר לא מקבלים דבר בתמורה, הכותב והאתר לא מציעים שרות כלשהו. בנוסף, פה ובתחום בכלל לא תמצאו "מידע פנימי מובטח לסיבוב על מניה" ופרקטיקה דומה אחרת מעולם המסחר. פה תמצאו את כול המידע הרלוונטי שיעזור לכם לגבש החלטות מושכלות.

כל הסיבות למה כן להשקיע בביטקוין בפרט ובמטבעות דיגיטליים בכלל

  • ביטקוין(וכל מטבע דיגיטלי מהדור החדש) מוגבל בכמות ההנפקה, לא ינפקו יותר מ-21 מיליון מטבעות אי פעם. בנוסף, באופן בלתי נמנע אנשים יאבדו מטבעות(שכיחת סיסמה, חוסר גיבוי, רשלנות וכו') ולעולם לא יהיה ניתן לשחזר אותם והם לא יהיו חלק מהשימוש ומהמלאי הזמין, כלומר ביטקוין אינו חשוף לאינפלציה ושחיקה.
  • לפחות ל 50% מהאנושות אין גישה לשירותים פיננסים כפי שיש בעולם המערבי ועל כן מטבעות דיגיטליים כגון ביטקוין מאומצים בחום בכל אותם מקומות. כלומר, בהכרח יהיה להם שימוש מעשי יום יומי ע"י חלק גדול מן האוכלוסייה.
  • האנושות מתקדמת בצעדי ענק לדיגיטציה מלאה, כסף "רגיל" אינו תוכנן לכך(לכן יש צורך בהמרות ושרותי מתווכים המחייבים בעמלות פראיות), כסף שנוצר בעולם דיגיטלי ובשביל שימוש דיגיטלי ובו בזמן מטיב עם המשתמש בהכרח מוצלח יותר ונכון יותר.
  • ביטקוין ומטבעות דיגיטליים דומים אינם כפופים לגוף יחיד שלו השליטה לעשות ככול העולה על רוחו ועל כן אינו חשוף לשינויים לא עניינים.
  • בטווח של 5 שנים ביטקוין עלה מ: 0$ למטבע ל: 1242$ למטבע ואז צנח לממוצע של 500$ למטבע, הכיוון הוא ברור-מעלה.
  • ביטקוין ומטבעות דיגיטליים בנויים על טהרת הקוד הפתוח והם זמינים לבדיקה על ידי כול מי שחפץ בכך(הקוד זמין פה). ביטקוין מנוטר ונבדק על ידי מיליונים של משתמשים סביב השעון ואין שום דרך לעשות שינוי או מניפולציה.
  • זו הדרך היחידה לעצמאות כלכלית אמתית ולשליטה פיננסית מלאה בתנאים ובזמן שלכם.
  • יחס עלות תועלת כיום בזמן כתיבת שורות אלו הוא חסר תקדים ובעל פוטנציאל שאין שני לו.

הערות

הכותב וצוות האתר לא מקדמים שרות או מוצר לצורך רווח, ההמלצות הם דעתו האישית של הכותב ונעשים מתוך הבנה עמוקה וניתוח, הכותב אינו מרוויח מכך כלום למעט הסיפוק בשיתוף הידע.