ביטקוין (Bitcoin) הינו מטבע דיגיטלי מבוזר. קרי, אינו בבעלות גוף מרכזי כגון מדינה. ביטקוין בנוי (בין היתר) בעזרת טכנולוגיית עמית לעמית (P2P) בכדי לשמור על אופי לא ריכוזי. עסקות בין אנשים, ניהול המערכת והנפקת מטבעות חדשים מתבצעים באופן שיתופי על ידי רשת המשתמשים דרך קוד מערכת ביטקוין. מערכת זו ניתנת לבדיקה בכל זמן (קוד פתוח) שכן היא ציבורית וחופשית לגמרי. אף אחד לא מחזיק או שולט במטבע ביטקוין אבל כל אחד יכול לקחת חלק בו ע"י שימוש /או עיבוד(תחזוקת המערכת). לביטקוין מאפיינים רבים וייחודיים המאפשרים שימושים חדשים שלא יכולים להיעשות על ידי מערכת התשלומים המסורתית הקיימת, על כך ועוד בסרטון ובאתר זה.

סרטון הסבר על ביטקוין באופן קצר ולעניין בעברית:

מידע נוסף אודות ביטקוין

בשנת 2008 נוצר מטבע בטיקוין. בשנת 2009 נעשה שימוש מעשי בביטקוין בפעם הראשונה ומאז צבר מיליוני משתמשים ותומכים התורמים מזמנם לפיתוח, תחזוקה והפיכתו לנגיש בכול העולם ולכולם ללא תלות בגבולות פוליטיים וגיאוגרפיים. מערכת ביטקוין בנויה בשקיפות מלאה (קוד פתוח) והיא ניתנת לביקורת ובדיקה בכל עת, מרגע שחרורה היא אוטונומית ומתוחזקת ע"י המשתמשים. המערכת בנויה בקוד אפקטיבי ופורץ דרך, האמון של האנשים והרצון שלהם להשתמש במערכת הם המפתח לקיומה ולהצלחתה. ביטקוין מונפק באופן שוטף וקבוע כחלק מתהליך המצריך כוח חישוב משמעותי ולאורך זמן. סה"כ כמות המטבעות שניתן להנפיק מוגבלת ולא יהיו יותר מ 21 מיליון מטבעות ביטקוין. כלומר, מ"מחצב" דיגיטלי בעל התחלה וסוף ידועים לכולם.

אתם מוזמנים להעמיק את הידע שלכם

באתר מגוון רחב מאוד של מאמרים בנושא ביטקוין בפרט ומטבעות דיגיטליים בכלל. המאמרים מוצגים באופן ברור ופשוט ומאורגנים "מהקל לכבד". סקירות, מדריכים מפורטים, דעות, ראיונות, ניתוחים ועוד. אין צורך להיות "מבין" בכלכלה או ב"מחשבים", עם מעט סקרנות ניתן לדעת הכול על תחום חדש זה שצפוי להניע שינויים משמעותיים ומהותיים על החברה כולה. להלן קישורים למאמרים נוספים להעמקת הידע בהמשך למאמר זה:

ופה באופן מרוכז תמצאו את כל המאמרים לחדשים בעולם המטבעות הדיגיטליים ובראשם ביטקוין: ביטקוין למתחילים.