מדריך זה מפרט צעד אחר צעד כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין (ארנק דיגיטלי) המותקן במחשב האישי, ארנק היכול להכיל ולנהל מטבעות כגון ביטקוין ודומיו. המדריך מפרט בכתב, בתמונות ובווידאו שלב אחר שלב את התהליך כולו באופן מובן ומעניין.

למשתמשים מתחילים עדיף להתמקד במטבעות הפופולריים כגון: ביטקוין ולייטקוין (Litecoin) מכיוון שהם ותיקים יחסית, מבוססים ובעלי משאבים מתאימים להכיל כמות גדולה של משתמשים וכמובן הרבה עסקים המכבדים אותם מכיוון שהפכו ו/או בתהליך להפוך לסטנדרט. להלן השלבים לפתיחת ארנק דיגיטלי המותקן על המחשב ברשת ביטקוין:

 1. כנסו לאתר הרשמי: bitcoin.org
 2. באמצע למטה יופיע קישור בשם: Get started with Bitcoinלחצו עליו.
 3. בסעיף מספר 2 בדף הנוכחי יופיע קישור לדף ההורדה: Choose your walletלחצו עליו.
 4. ישנם כאמור כמה אפשרויות לפתיחת ארנק, מדריך זה מפרט פתיחת ארנק על המחשב האישי. בנוסף, קיים מבחר תוכנות, כולן עושות את אותו הדבר בדיוק, לצורך מדריך זה נבחר ב: Bitcoin Core.
 5. מסך ההורדה מפרט את גרסאות התוכנה, נא לבחור בהתאם למערכת ההפעלה. במידה ואתם לא בטוחים להלן סרטון המראה איך לאתר את סוג המערכת שלכם.
 6. לאחר ההורדה יש להתקין את התוכנה.
 7. לאחר ההתקנה, יש להפעיל את התוכנה. אם זו הרצה ראשונה תופיע הודעה לבחירת מיקום לאחסון העדכונים (מסך המופיע פעם אחת ולאחר התקנה חדשה בלבד), לאשר או לבחור מיקום לנוחיותכם.
 8. פתיחה וניהול ארנק ותשלומים.

להלן מדריך מפורט מלווה בצילומי מסך ווידאו כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 1

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 2

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 3

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 4

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 5

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 6

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 7

 

ארנק המותקן על המחשב

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב 8

 

כיצד לפתוח ולהשתמש בארנק ביטקוין המותקן על המחשב

סיכום

התהליך יכול להראות מעט מורכב אבל לאחר ההתקנה הראשונה השימוש בפועל פשוט יחסית, אומנם זה בהחלט יכול להיות הרבה יותר פשוט ואכן זה הכיוון בו הפיתוח מתרכז. קרי, להפוך את חווית השימוש לפשוטה יותר, אנו נעדכן את המדריך ככל שיוצגו פיתוחים ועדכונים בנושא.

הערות

 • כפי ששמתם לב לאחר ההתקנה הראשונה נעשה עדכון מאוד גדול, העדכון הוא למעשה עותק של כל העסקאות שנעשו אי פעם ברשת המטבע, מה שמכונה: "ספר החשבונות הגלובלי"/ "שרשרת הבלוקים".
 • דרך התכונה ניתן לפתוח ארנקים, בארנקים ניתן לנהל את הממון הדיגיטלי. לשם הנוחות ניתן להוסיף אמצעי זיהוי לצורך נוחות האישית כגון: תווית והודעה המזהים את הארנק ועוזרים לייחד אותו ברשימת הארנקים, אין זה חובה אך זה בהחלט עוזר לשמור על סדר.
 • כאשר אתם מעוניינים לקבל כסף לארנק כלשהו שבבעלותכם יש לשלוח את הכתובת (ו/או את הבר-קוד כפי שמופיע בדוגמה מעל), זו למעשה הכתובת שבפועל "תחזיק" את המטבעות.
 • רצוי לפתוח ארנקים לפי סוג השימוש: השקעה, חיסכון, שימוש שוטף וכו'.