עוד בהתחלת 2018 מטבע לייטקוין (Litecoin) בדרך לעשות את המעבר החשוב ביותר בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים (מטבעות דיגיטליים) והוא שימוש יום יומי באופן קל ופשוט, ללא הצורך "להבין" בתחום או לבצע הכנות מיוחדות. כאמור, שימוש טבעי פשוט וקל. שני הפיתוחים החדשים מבצעים את היכולות הללו על גבי רשת מטבע הלייטקוין. שניהם הבשילו לכדי (בזמן כתיבת שורות אלו) השקה. הראשון נקרא לייטפאי (LitePay) והוא צפוי להיות זמין לכולם ב 26-2-2018 והשני לייטפאל (LitePal) שצפוי להיות זמין לכולם עד סוף 2018.

מה זה לייטפאי (LitePay)?

שרות סליקה המגשר על הפער בין מטבע הלייטקוין לכסף "רגיל". היכן שניתן לשלם בויזה יהיה ניתן לשלם בלייטקוין דרך אותו הכרטיס ממש. המרות בין המטבעות תעשנה באופן מידי ושקוף למשתמש כמו כן אישור התשלום יתבצע מידית. מעבר לנוחות של הנ"ל ללקוחות בעלי העסקים ייהנו מעלות עמלה נמוכה וקבועה של 1% שזה נמוך באופן משמעותי מביצוע עסקאות במטבעות "רגילים" דרך שרותי אשראי כגון ויזה. זו בשורה ענקית לבעלי עסקים בראש ובראשונה וכמובן לציבור הרחב שכן בסופו של דבר העמלות מגולמות במוצרים ולמעשה בחזרה ללקוחות. חשוב לציין שהשרות יהיה גלובלי. כלומר, הלקוח יוכל לשלם עם לייטקוין ובעל העסק יקבל את התשלום במטבע הרשמי של אותה מדינה בה הוא פועל.

מה זה לייטפאי (LitePal)?

מבטיח לעשות כל מה שפייפל עושה אבל עם מטבעות דיגיטליים ובאופן שקוף ומהיר למשתמש ולבעל העסק, כמו בשרות הראשון שתואר מעלה גם כאן עמלות נמוכות.

שנת 2018 בהחלט מסתמנת כשנת הלייטקוין בכל הקשור למטבעות דיגיטליים. האם לייטקוין יהיה המטבע הראשון שיאומץ ע"י חברות גדולות ובין לאומיות? עסקים בינוניים וקטנים? נראה שזה בהחלט הכיוון והמשמעות לכך היא אדירה, שווה לעקוב. אנו מבטיחים לעדכן.